W ofercie naszej firmy znajdują się usługi z zakresu technologii GK, czyli konstrukcji realizowanych z użyciem płyt gipsowo-kartonowych. Jest to jedno z najpopularniejszych rozwiązań we współczesnym budownictwie. Płyty GK umożliwiają wykonanie różnych elementów konstrukcyjnych w budynkach, są materiałem trwałym, a przy tym stosunkowo niedrogim. Dlatego też technologia GK uchodzi za uniwersalną i jest często wykorzystywana w mieszkaniach i domach, jak również w budynkach i lokalach o innym przeznaczeniu.

Możemy zaoferować wykorzystanie technologii GK podczas wykonywania takich elementów jak:

  • sufity,
  • ścianki działowe,
  • zabudowy,
  • suche tynki.

Technologia GK – etapy pracy

Pracę dzielimy na kilka etapów:

  1. Przygotowanie. W pierwszej kolejności zajmujemy się określeniem wymiarów zabudowy, wytyczeniem linii zabudowy i punktów mocowania profili oraz wyznaczeniem osi montażowej.
  2. Ustalenie grubości ścianki. Grubość zabudowy GK zależy od wymagań dotyczących izolacyjności termicznej i akustycznej oraz od tego, czy zachodzi konieczność zakrycia np. przewodów elektrycznych. Po ustaleniu grubości ścianki, dobieramy i montujemy odpowiednie profile poziome.
  3. Montaż stelaża. Na tym etapie pracy montujemy stelaż zabudowy na profilach oraz taśmy uszczelniające i akustyczne. Jeśli w ściance mają być drzwi, montujemy również profile ościeżnicowe.
  4. Montaż płyt GK. Płyty o wysokości odpowiadającej wysokości pomieszczenia są teraz montowane na stelażu.
  5. Instalacje. Jeśli w zabudowie mają znajdować się przewody elektryczne, przeprowadzamy je przez profile w konstrukcji.
  6. Uszczelnienie. Kolejnym krokiem jest umieszczenie wełny mineralnej lub innego materiału izolacyjnego.

Szpachlowanie i wykończenie. Gdy ścianka jest już postawiona i uszczelniona, przechodzimy do szpachlowania – najpierw spoin między płytami GK, a potem całej powierzchni. Następnie ściana/zabudowa jest wykańczana zgodnie z życzeniem klienta (montaż listew przypodłogowych i wykończenie pozostałych linii styku).

Gwarantujemy, że cała praca zostanie wykonana nie tylko dokładnie i solidnie, ale także sprawnie i w pełni bezpiecznie. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług!